1 år som Karmøy Diskgolfklubb

For rett over 1 år siden(06.11.18) var vi en liten gjeng som samlet oss hos Marita & David Vea i Sævikdalen på Vea. Agendaen for kvelden var å høre om interessen for å få liv i Haugaland Frisbeeklubb igjen. I løpet av kvelden så satt vi sammen et styre og ble samtidig enige om å endre navnet til Karmøy Diskgolfklubb.

Styret i Karmøy Diskgolfklubb:

Det har vært litt endringer i styret og ansvarsfordeling etter oppstartmøtet. Dagens styre er som følger:

 • David Vea – Styreleder
 • Joachim Riisdal – Nestleder & Økonomiansvarlig
 • Gaute Stølås Storli – IT-ansvarlig
 • Marita Vea – PR- og Rekrutterings-ansvarlig
 • Ole Andre Vik – Baneansvarlig & Medlemsansvarlig
 • Alexander Aursland – Varastyremedlem
 • Sindre Skippervik – Varastyremedlem

Et par mål som styret satt for året 2019:

 • 50 medlemmer – Styret ville oppnå et medlemstall på 50stk innen 2019
 • Ukesgolf – Ordinær ukesgolf ved sommertid og søndagsgolf ved vintertid.
 • 9-hullsbanen – Bygge en rekrutteringsbane der alle uansett nivå kan spille på.
 • VKT – Arrangere VKT i løpet av høsten.
 • Klubbdisk – Alle nye medlemmer mottar en klubbdisk.
 • Rekruttering – Arrangere en Åpen Dag der folk kan teste ut sporten.
 • Nettside – Lage en nettside

9-hullsbanen:

Haugaland Frisbeeklubb fikk en del midler fra Gjensidige-Stiftelsen til ny bane i Lothe-parken i Haugesund. Denne banen er aldri blitt ferdigstilt pga Haugesund Kommune var negativ til banen. Det nye styret bestemte ganske tidlig å prøve å få til en rekrutteringsbane i nærheten av parkeringsplassen ved lysløypen. Gjennom våren ble det jobbet jevnt og effektivt for å få banen opp å gå. Teepader ble bygd og korger skrudd opp. Her viste dugnadsinnsatsen til klubbens medlemmer seg fra sin beste side. Banens offisielle åpning ble på Åpen Dag den 29.06.

20-hullsbanen:

Ingen store forandringer på denne banen, men her er noen av det som er gjort:

 • Nytt hull #2
 • Endret litt i hvordan hull #4 skal spilles og har lagd til en DZ2 som er på andre siden av myren. Denne skal brukes om en aldri er inne på øyen fra DZ1.
 • Fjernet all kvist og greiner mellom hull #3 og #20. Er også lagt opp en mer definert OB-linje.
 • Lagt ut en ny Dropzone på hull #10.
 • Bruer er lagt ut på banen.
 • Baneskilt ble lagd og ble montert.
 • Diverse dugnadsarbeid i forbindelse med VKT.

Åpen dag:

Det ble avtalt ganske tidlig i året at vi skulle arrangere en Åpen Dag i Liarlund. Her kunne alle som hadde lyst å prøve ut sporten komme og låne disker og få teste ut 9-hullsbanen. Dette ble også en offisiell åpning av denne banen. Vi arrangerte også puttekonkurranse og hvem som kastet hardest. Værgudene var snille mot oss slik at dette ble en veldig fin dag med mye aktivitet fra både unge og gamle.

Idrettsglede:

Tidlig i høst kom TV-Haugaland til Liarlund for å filme en episode av deres nye serie «Idrettsglede». Flere av klubbens medlemmer var med på denne gyldne muligheten til å vise frem sporten til Haugalandet. Episoden kan du se HER

Ukesgolf:

Vi har arrangert ukesgolfer gjennom hele året. Hver tirsdag i sommerhalvåret og søndager i vinterhalvåret. I sommer hadde vi rekorder på rekorder i denne sammenhengen. I runde #16 hadde vi 32stk som stilte til start. Det ble også i runde #4 en ny offisiell banerekord da Sindre Skippervik spilte en 55 runde(-12). Hvis du har lyst å lese mer statistikk-snacks fra den ordinære ukesgolfen så TRYKK HER.

Turneringer:

Gjennom året har klubben hatt deltagere på diverse turneringer. Vi håper at vi skal få til flere turer i 2020.

En liten liste over hvilke turneringer og deltagerne på disse:

DatoTurneringLokasjonDeltagere
06.04VKTHerdlaDavid Vea
07.04VKTFrekhaugDavid Vea
27.04VKTFyllingsdalenMarita Vea,
David Vea,
Nils Rune Hansson
28.04VKTFlaktveit Marita Vea,
David Vea,
Nils Rune Hansson
07.06Euro TourSula OpenJone Eide,
Nils Rune Hansson
06.07NCSandnesSindre Skippervik,
Joachim Riisdal,
David Vea
10.08VKTSandnesJone Eide,
Nils Rune Hansson,
Jan Sigve Knutsen,
Sindre Skippervik
11.08VKTØlbergSindre Skippervik,
Joachim Riisdal,
David Vea,
Marita Vea,
Ole Andre Vik,
Nils Rune Hansson,
Jone Eide,
Jan Sigve Knutsen,
Krister Ånensen,
Eskel Bårdsen
22.08NMKrokholSindre Skippervik,
David Vea
21.09Pargolf NMTønsbeg/VeaMarita Vea,
David Vea,
Sindre Skippervik
29.09VKTKopervikEskel Bårdsen,
Marius Didriksen,
David Meistad,
Terje Arvid Bårdsen, Svein Ådnanes,
Frode Berg,
Krister Ånensen,
Tor-Johnny Eikemo, Marita Vea,
Ole Andre Vik,
Torbjørn Bårdsen,
Stig Holmøy,
Øystein Johnsen,
Joachim Riisdal,
David Vea,
Sindre Skippervik

Vestkysttouren:

Det ble avtalt ganske tidlig at klubben ville arrangere Vestkysttouren-turnering. Her ble planen lagd ganske tidlig om hvordan denne skulle utføres. På selve banen ble det utført en del dugnadsarbeid i form av:

 • Oppdaterte banekart(definerte banekartene bedre + nytt banekart til hull #2).
 • OB-linjer ble lagd ut i form av hvit tau(Hull #4 og #7.
 • Merking av hvor en skulle gå(spesielt når en skal fra 8-9 og 12-13.)
 • Endret litt på stiene en skulle ta til neste hull.

Alt i alt så gikk dagen bra. Værmeldingen i forkant var veldig dårlig. Heldigvis så var det kun litt regn i starten på runde 1. I pausen så kjørte vi ned til KIL-huset og hadde oss lunsj. Her ble det også mulighet for å kjøpe disker fra Aceshop som tok turen over Boknafjorden. Litt mer info om hvordan dagen foregikk finner du HER(link til VKT sin egen nettside, men det er skrevet av styret i KDGK).

Medlemstall:

I starten av 2019 satt vi i styret oss et mål om 50stk medlemmer innen året var omme. Vi tok over medlemslistene til Haugaland Frisbeeklubb og oppdaterte disse. Fra Haugaland Frisbeeklubb så ble rundt 10stk med videre. Vi startet med å ta inn nye medlemmer fra 25.04. Vi hadde en jevn flyt med nye medlemmer i et par uker etter dette. Når vi hadde Åpen Dag(29.06) så fikk vi inn 20stk nye medlemmer denne dagen. Vi gikk da over målet vårt på 50stk. Pr 06.11.19 så er vi 77stk medlemmer i Karmøy Diskgolfklubb. 18stk av disse er juniorer.

Klubbdisk:

Den 06.06 mottok vi en sending fra Sune Sport. I disse var det 80stk disker fra Latitude 64. 40stk Zero Medium Pure og 40stk Goldline Fuse. Alle som hadde betalt medlemsavgiften ved innmelding mottok en valgfri av disse. Vi fant fort ut at Fusen var veldig populær. Når vi kom til Åpen Dag så fikk dagens siste innmelding og betaling den siste vi hadde igjen. Vi bestilte derfor inn flere av denne og la også inn en bestilling på Dynamic Discs Maverick.

Et lite tidshjul for året som har vært:

 • 06.11.18 – Oppstart Karmøy Diskgolfklubb.
 • 23.04.19 – Ny offisiell banerekord. Sindre Skippervik med en -12 runde.
 • 05.05.19 – Klubbens nye logo blir lansert
 • 06.06.19 – Klubbdiskene ankom
 • 29.06.19 – Åpen dag/ Offisiell åpning av 9-hullsbanen
 • 14.07.19 – 32stk som stilte til ukesgolf.
 • 29.09.19 – Arrangerte VKT turnering
 • 06.11.19 – Antall medlemmer 78 medlemmer. 18stk av disse er juniorer.

Hva skjer videre:

 • Vintergolf – Vi fortsetter med vintergolf frem til vi stiller klokken igjen. Hver søndag kl 11:00. Følg med på Facebook-gruppen.
 • Ordinær ukesgolf – Vi kommer til å arrangere ukesgolf når sommertiden starter.
 • VKT 2020 – Vi vil arrangere VKT også i 2020.
 • Klubbklær – Vi ser på muligheter til litt klubbklær klar til ordinær sesongstart 2020.
 • Klubbmini – Alle som fornyer sitt medlemskap i KDGK vil få en mini med klubbens logo.

Styret i Karmøy Diskgolfklubb